״כן, שמעתי על הביצה הזאתי, אבל אני מפחדת מזה. שמעתי שאפשר לחטוף כל מיני זיהומים בנרתיק / שהביצה יכולה להיתקע בפנים / שזה יכול להזיק לרצפת האגן כי את כל הזמן מכווצת את השרירים….״

אלה מסוג התגובות והשאלות שאני מקבלת על בסיס קבוע מנשים שסקרניות לגבי תרגול ביצת הג׳ייד, אבל מפחדות להתחיל לתרגל בגלל כל המידע הסותר והמבלבל שיש שם בחוץ על הביצה.

(ואם אין לך מושג מה זה ביצת הג׳ייד, תכף אסביר. סמכי עליי, את רוצה לדעת מה זה..!)

אז האם התרגול עם ביצת הג׳ייד יכול להזיק לך?

במילה אחת: כן.

במשפט אחד: כן, אבל רק אם את מתרגלת איתה בצורה לא נכונה.

במאמר הזה אסביר איך תרגול לא נכון עם הביצה עלול לא רק שלא להועיל אלא אפילו להזיק לך פיזית ונפשית, ואסביר גם את עקרונות התרגול הנכון עם הביצה.

כאמור, יש באינטרנט המון מידע סותר ומבלבל לגבי ביצת הג׳ייד, והמון מיתוסים שגויים.

לצערי יש גם המון מורות שמלמדות את התרגול מבלי שעברו הכשרה רצינית ללמד את זה.

יש משווקים שמפרסמים אותה כמעין ביצת קסמים שאת רק צריכה לדחוף לוואגינה שלך וכל בעיותייך המיניות ייפתרו כבמטה קסם.

וכך קורה שנשים רבות מתלהבות מהביצה, רוכשות אותה, ואז פותחות גוגל או יוטיוב ומחפשות ״איך לתרגל עם ביצת ג׳ייד״ ולומדות את התרגול ממידע אקראי שהן מלקטות מרחבי הרשת.

או שהן פשוט דוחפות את הביצה פנימה כמו טמפון, עושות כמה כיווצים של רצפת האגן, שום דבר לא קורה, ואז הן מתייאשות מהתרגול, והביצה יושבת במגירה חודשים ושנים ומעלה אבק…

אז בואי נעשה סדר בבלגן אחת ולתמיד.

מי אני ולמה כדאי לך להקשיב לי בכל מה שנוגע לביצי ג׳ייד?

אם עוד לא הכרנו, אהלן, שמי אפרת וולפסון, מנחה למיניות נשית, מומחית לעונג, תשוקה ותרגול עם ביצת הג׳ייד.

נכון לכתיבת שורות אלה, אני המורה היחידה בארץ שעברה תהליך הסמכת מנחות מקיף ללימוד התרגול עם ביצת הג׳ייד בשיטת ד׳זילה, עם ד״ר סעידה ד׳זילה. סעידה היא האישה הראשונה שהביאה את התרגול באופן מאסיבי מהמזרח למערב, והיחידה בעולם שיש לה דוקטורט על ביצת הג׳ייד! סעידה מלמדת את התרגול הזה כבר מעל שני עשורים, ומתרגלת בעצמה כבר מעל 25 שנה, כך שהיא בהחלט מבינה בענייני ביצים laughing

לימדתי כבר מעל 1000 נשים בארץ ובעולם את התרגול המדהים הזה בסדנאות אינטרנטיות וחיות, ואני מתרגשת לחלוק גם איתך את המידע משנה-החיים הזה. מידע שעשוי להתחיל (או להמשיך) עבורך מסע מרגש של חיבור לאנרגיה המינית והנשית שלך והגברת העונג והתשוקה שלך!

אז ווהווו!! בואי נתחיל..

כמה מילים על מה זו בכלל הביצה הזאת

ביצת הג׳ייד היא תרגול טאואיסטי בן אלפי שנים, שמגיע מסין העתיקה. השמועה מספרת שזה היה תרגול סודי שהיה שמור רק לשושלת המלוכה ולנשות הקיסר.

בין אם זה נכון או לא, זה לא ממש משנה – מה שבטוח זה שבסין העתיקה כבר הבינו את מה שאנחנו רק עכשיו מתחילות ללמוד מחדש כנשים מודרניות – שחיבור לאנרגיה המינית והנשית שלך על ידי  מודעות ושליטה באנרגיית המהות, אנרגיית החיים שלך – יכול להביא אישה לעוצמות הכי גבוהות שלה, להחזיר לעצמה את הכוח שלה ליצור את כל מה שהיא חושקת ליצור בחייה.

הסינים גם הבינו שהמפתח לבריאות כל המערכות בגוף האישה ואפילו לאריכות ימים, נמצא בשמירה על המערכת המינית של האישה בריאה וחיונית לאורך זמן.

הביצה היא בעצם קריסטל מאבן ג׳ייד נפרייט Nephrite Jade (אבן ירקן בעברית) שנחתך לצורה של ביצה וקדוח בו חור מצד לצד לצורך השחלת חוט. אחרי שאת משחילה בה את החוט, את מחדירה אותה לוואגינה שלך (לא כמו טמפון) ומתרגלת איתה בתנוחות שונות שמזכירות תנוחות עדינות של יוגה. כן – זה כמו יוגה לוואגינה שלך!

התרגול עם הביצה אולי יכול להישמע לך מוזר וניו-אייג׳י, אבל מניסיון של עבודה עם מעל 1000 תלמידות בשנים האחרונות, (ועשרות אלפי תלמידות של המורה שלי) אני מרגישה בטחון לספר לך שיש לתרגול מגוון רחב של השפעות לטובה כמו:

 • הקלה על יובש בנרתיק, הגברת הרטיבות והג׳וסיות הטבעית של הוואגינה
 • חיזוק שרירי רצפת האגן (בלי צורך בשעות של תרגולי קיגל משעממים)
 • מניעת פטריות, דלקות, זיהומים וכדומה
 • ניקוי מטענים ישנים וטראומות מיניות מהעבר וזימון החדש!
 • חיבור מוגבר לאינטואיציה ולידיעה הפנימית
 • איזון הורמונלי
 • הגברת התחושתיות בתוך הוואגינה, יותר עונג
 • שיקום רצפת האגן לאחר לידה או ניתוח
 • מניעת או טיפול בבריחת שתן
 • מניעת צניחת רחם
 • הגברת החשק המיני והתשוקה לחיים ולסקס
 • יותר אנרגיות, חיוניות, סיפוק ושמחה פנימית שלא תלויה בנסיבות חיצוניות
 •  ועוד..!

בעיני, מעבר לכל היתרונות המדהימים הללו, ברמה הכי עמוקה, הביצה היא עוגן להחלטה שלך לחיות מתוך חיבור לאמת הפנימית העמוקה ביותר שלך, הגאונות והידיעה הפנימית שלך, שעל פי המסורת הטאואיסטית, יושבות ברחם.

 אוקיי אז הבנו ששווה לפתוח את הראש ולתרגל עם הביצה הזאת. עכשיו חשוב שתדעי ממה להיזהר בבואך להתחיל לתרגל עם הביצה.

אז בואי נדבר על 5 מיתוסים שגורמים לנשים לתרגל לא-נכון עם הביצה (ולכן עלולים לגרום נזק)

מיתוס 1: את צריכה גדלים שונים וסוגי אבן שונים

הרבה אתרים מוכרים ״סטים״ של שלוש ביצים בגדלים שונים (גדול, בינוני, קטן) ו/או סטים של אבנים שונות (למשל ג׳ייד, רוז-קווארץ, אמתיסט). הטענה שלהם היא שאת צריכה יותר מביצה אחת כדי להפיק את המקסימום מהתרגול הזה, וההצעה הרווחת היא להתחיל מאבן גדולה ו״להתקדם״ לאבן קטנה יותר.

האמת: את צריכה רק ביצה אחת מג׳ייד נפרייט בגודל בינוני (כ-4 ס״מ באורך)

הניסיון לגרום לך לרכוש יותר הוא טריק שיווקי נטו.

הביצה שאני מספקת לתלמידות שלי היא one size ומתאימה לכל אישה בכל גיל גם לפני וגם אחרי לידה (לנערות שעדיין לא פעילות מינית התרגול פחות מתאים), והביצה שאני ממליצה עליה היא רק מאבן ג׳ייד נפרייט Nephrite Jade.

אבנים אחרות (חוץ מאובסידיאן) אינן בטוחות לשימוש פנימי מבחינה היגיינית מכיוון שהן נקבוביות יותר ועלולות לצבור מיקרובים ובקטריה לאורך זמן ו/או להיסדק, להישבר וכולי.

תלמידות שלי, שרכשו ביצה ממקורות אחרים, שולחות לי מידי פעם תמונות של ביצים סדוקות, ביצים ששינו צבע באופן דרסטי, או כאלה שצברו שכבה של מין עובש מוזר כזה…

ג׳ייד נפרייט מקורית היא אבן יקרה יותר, נכון, אבל זו השקעה לכל החיים.

היא לא תשבר, לא תיסדק, ולא תתמלא בבקטריה

היוני שלנו שווה את זה !

ההמלצה שלי: אל תזמיני ביצי ג׳ייד מאתרים כמו עלי-אקספרס או איביי. שווה להשקיע ולקנות ביצה אחת טובה ואיכותית ממקור אמין.

את יכולה להזמין אותה ממני, או ממקור אמין אחר – רק תוודאי:

1. שמדובר בג׳ייד נפרייט מקורי עם תעודה של ה-GIA

2. שיש בה חור קדוח או מצד לצד או מלמעלה למטה לצורך השחלת חוט.

3. שאין לה חוט קבוע שמחובר אליה (מבחינה היגיינית עדיף להחליף חוט בכל תרגול)

 

מיתוס 2 – את צריכה לחזק כמה שיותר את שרירי הוואגינה שלך

רובנו קיבלנו מסרים תרבותיים שוואגינה ״מכווצת״ היא נחשקת יותר על ידי גברים, ולכן עלינו לשאוף לוואגינה כמה שיותר מכווצת וחזקה. יכול להיות שאפילו ראית סרטונים של מורות לביצת ג׳ייד שמרימות משקולות ואפילו גלשן (!) עם שרירי הוואגינה שלהן.

אם לא ראית – שמחה בשבילך J אותי זה מזעזע ומאוד מאוד מטריד.

 האמת: את ממש לא צריכה וואגינה מתוחה ומכווצת – את צריכה וואגינה חזקה וגם גמישה.

בגלל המיתוס הנפוץ הזה, אחת הטעויות הגדולות שנשים עושות בתרגול עם הביצה, היא להתמקד בעיקר בכיווצים של שרירי רצפת האגן סביב הביצה. העניין הוא שתרגול מהסוג הזה עלול לגרום לכווץ-יתר של השרירים, ולמתח כרוני ברצפת האגן – מה שיכול לגרום לתופעות כמו כאבים בחדירה, קושי לחוות אורגזמה, קושי להרגיש עונג בתוך הנרתיק ועוד.

תרגול נכון עם הביצה מתמקד גם בכיווצים, אך באותה מידה מתמקד גם בהרפיה, בפתיחה ובשחרור של שרירי הנרתיק, בהגמשה של הוואגינה שלך וביכולת להרגיש ולבודד אזורים שונים בתוך הנרתיק.

שרירים חזקים באזור הוואגינה ורצפת האגן עוזרים למנוע תופעות כמו צניחת רחם, שומרים על מערכת השתן שלנו בריאה וגם יכולים להוביל לאורגזמות חזקות יותר. בעוד שגמישות והרפיה עוזרת לנו להיפתח, להתמסר ולהתענג יותר, ולהעמיק את החוויות המיניות שלנו.

 חשוב: הרמת משקולות וואגינלית יכולה להיות ממש מסוכנת לרצפת האגן שלך אם לא עברת התאמה ספציפית של המשקל עם מורה מוסמכת או פיזיותרפיסטית לרצפת האגן.

ההמלצה שלי:  למדי את התרגול עם מורה שעברה הכשרה רצינית ללמד אותו ולא מסרטוני יוטיוב. ואם התשוקה, החשק והעונג המיני שלך זה מה שחשוב לך בתרגול הזה – אל תתייחסי אל התרגול כמו תרגול חדר כושר, אלא כזמן איכות אינטימי עם עצמך וגופך.

מיתוס 3 – התרגול עם ביצת הג׳ייד מסוכן לרצפת האגן כי את מסתובבת כל היום עם שרירים מכווצים כדי להשאיר אותה בפנים

זהו המיתוס ההפוך למיתוס 2, ובדרך כלל אני שומעת אותו מנשים שקיבלו את העצה הזו מפיזיותרפיסטית של רצפת האגן, שלרוב לא למדה על המהות העמוקה יותר של תרגול ביצת הג׳ייד.

האמת: מה שמשאיר את הביצה בפנים זה לא כווץ של השרירים סביבה, אלא מבנה האגן ו/או הרקמה הזקפתית בתוך תעלת הוואגינה.

את לא צריכה להסתובב כל היום עם שרירים מכווצים כדי להשאיר את הביצה בפנים!

ראשית יש המון נשים שברגע שהן מתיישבות או נעמדות לאחר התרגול, הביצה פשוט נופלת החוצה. זה לא אומר שהשרירים שלך חלשים אם זה קורה! ייתכן שזה אומר שמבנה האגן שלך הוא כזה שאין בו ״מדף״ שעליו הביצה יכולה ״לשבת״. או ייתכן שהגוף פשוט התעייפה או הספיק לה התרגול.

ולהפך – אם הביצה לא נופלת כשאת נעמדת, זה לא אומר שהשרירים שלך חזקים.

ייתכן שמבנה האגן שלך יוצר מין ״מדף״ שעליו הביצה יכולה ״לשבת״ ו/או שיש לך רקמה זקפתית שמחזיקה את הביצה בפנים.

אגב, המורה שלי ד״ר סעידה נמצאת בתהליכים של מחקר רפואי כדי לבדוק את ההשערה שתרגול קבוע עם הביצה יכול להגביר את כמות הרקמה הזקפתית בנרתיק. המשך יבוא בנושא הזה…

מיתוס 4 – הביצה היא ביצת קסם שתרפא את כל בעיותייך המיניות

״הביצה תהפוך אותך לאלה,

תרפא את כל הטראומות שלך,

תביא לך 500 אורגזמות ביום,

תהפוך אותך למולטי אורגזמית,

ותמשוך אלייך את גבר חלומותייך שיישאר איתך לנצח נצחים״

זה נשמע מצחיק אבל ראיתי את כל אחת מההבטחות האלה בגרסה כזו או אחרת בדפי שיווק של מוכרות שונות של ביצת הג׳ייד.

החל מ-2016, ביצי-יוני נהיו פתאום להיט טרנדי ברחבי העולם (אני כותבת ״ביצי-יוני״ ולא רק ביצי ג׳ייד, מכיוון שכאמור יש גם ביצים מאבנים אחרות). מורות לביצי-יוני צצו בכל פינה, יחד עם הבטחות לפתרונות קסם ש״הביצה הקסומה״ יכולה להפיק.

סעידה מכנה את התופעה הזו ״תנועת המק-ביצה״ – כמו מקדונלדס של ביצת הג׳ייד wink

האמת: הביצה עצמה לא עושה שום דבר. את מביאה ריפוי לעצמך בעזרת תשומת לב ליוני שלך

לצערי הרעיון הזה – אני רק צריכה לדחוף משהו פנימה והכל יהיה בסדר – לא באמת עובד.

המהות העמוקה של התרגול היא לא ״לדחוף פנימה ביצה ולעשות איתה יוגה״

אלא – לעורר את החיבור שלך למקום עמוק בתוכך – לאינטליגנציה ולידיעה האירוטית העמוקה שלך, לאנרגיה המינית והנשית שלך, לידיעה הפנימית העמוקה ביותר שלך.

לכן תרגול נכון משמעו – להאט את הקצב וליהנות מהדרך. להניח בצד מטרות ויעדים שהגעת איתם לתרגול ולהיפתח למסתורין של מה שהחיבור פנימה הולך לעורר ולהביא לחייך – זה יכול להפתיע אותך!

אני הגעתי לתרגול הזה כדי לרפא בריחת שתן ומצאתי את הייעוד שלי – בקטנה כזה laughing

יתרה מכך, אם ניסית לתרגל באופן ממוקד מטרה ולא קרה שום דבר, זה עלול לגרום לך להרגיש ש״נכשלת״ באופן אישי כי לא הצלחת להביא את ה׳תוצאה׳ הרצויה.

הביצה היא רק כלי. אמנם כלי חזק ומהמם, אבל עדיין רק כלי.

כשאין לך מידע על המהות העמוקה יותר של התרגול הזה, את עלולה לייחס את סגולות הריפוי לביצה ולהאמין שיש בה איזשהו כוח קסם.

ההמלצה שלי: אל תתני את הכוח שלך לביצה, או למורה כזו או אחרת – את ורק את היא זו שמביאה את הריפוי והטרנספורמציות לחייך בעזרת התרגול! האטי את הקצב, הניחי למטרות והעבירי את הפוקוס שלך פנימה. היי מוכנה להפתעות!

מיתוס 5 – דחפי את הביצה פנימה כמו טמפון

כל פעם שאני שומעת או קוראת את ההנחיה הזו ברחבי האינטרנט, אני נחרדת.

ההנחיות להכנסת הביצה שנתקלתי בהן:

״דחפי אותה פנימה כמו טמפון״

״הכניסי פנימה את הביצה״

״אם היא לא נכנסת, הפעילי לחץ על הביצה״

כמעט ואין מורות שמלמדות איך להכניס פנימה את הביצה כך שלא ייגרם לך שום נזק נפשי/פיזי.

האמת – אין לדחוף את הביצה לנרתיק! אנחנו לומדות להזמין ולשאוב אותה פנימה.

כמה פעמים דחפו לתוך היוני שלך פין, אצבע, או מכשיר רפואי כלשהו כשלא באמת היית מוכנה לזה?

רובנו כנשים חווינו את זה לא פעם אחת ולא פעמיים.

לא הקשבנו ליוני ולקצב שלה – או שלא הקשיבו לה ואנחנו לא שמנו גבול או לא יכלנו לשים גבול.

זה נקרא ״חדירה מוקדמת״:

כניסה לתוך היוני כשהיא לא באמת פתוחה, מזמינה וממש רוצה שייכנסו לתוכה.

בכל פעם שחווית ״חדירה מוקדמת״ היא נחוות כטראומה, שהוואגינה שלנו ׳זוכרת׳ ושומרת בזיכרון התאי שלה – בין אם את מודעת לטראומה (כמו במקרים של תקיפה מינית) או לא מודעת לכך שזו טראומה (כמו האישה שמספרת לי בנונשלנטיות ״כן אנחנו כבר כמה שנים שוכבים רק ׳בשבילו׳, אני לא ממש רוצה אבל מרגישה שאני צריכה״).

לכן, דחיפה של הביצה ליוני שלך יוצרת בדיוק את ההפך ממה שבאנו לכאן לעשות, כלומר מהמהות העמוקה של התרגול – הקשבה לעצמך, לגופך, לקצב האישי שלך, לבחירה האמתית שלך.

מה לעשות במקום? ללמוד להזמין ולשאוב את הביצה פנימה.

לא הרבה נשים יודעות שלכולנו יש שרירים באגן שלנו שמסוגלים למשוך פנימה אל תוך הוואגינה. כשאת לומדת להפעיל את השרירים האלה את יכולה להזמין ולשאוב פנימה את הביצה – וגם להשתמש בהם בזמן מעשה אהבה ולהזמין פנימה את הפין, הדילדו או האצבע של המאהב/ת שלך.

זה פותח פתח לחוויה עמוקה יותר גם של תרגול הביצה וגם של מעשה אהבה.

בנוסף, בתרגול שאני מלמדת יש תהליך הכנה מעמיקה לפני הכנסת הביצה:

אנחנו לומדות איך להכין את הגוף והנפש שלנו לתרגול, תרגילי חימום, איך להכין את הביצה לשימוש, איך לבדוק עם היוני אם היא באמת רוצה את הביצה (ואם היא לא רוצה – מניחות את הביצה בצד), וכמובן איך להזמין ולשאוב את הביצה פנימה.

רוצה לתרגל ביחד?

אם את רוצה ללמוד יחד איתי את תרגול ביצת הג׳ייד, וכל העקרונות שתיארתי כאן במאמר, אני מעבירה סדנאות חיות אחת לשנה בישראל (אני גרה באוסטרליה כרגע)

ויש גם סדנה אינטרנטית שזמינה בכל עת עם הדגמת וידאו וסטים של תרגילים שתוכלי להשתמש בהם שוב ושוב בקצב שלך וללא הגבלה.

לחצי כאן  או על התמונה לפרטים נוספים על סדנת ביצת הג'ייד

לסיכום….

וואו המאמר הזה יצא הרבה יותר ארוך ממה שתכננתי!

מקווה שאת מרגישה יותר בהירות ובטחון לגבי התרגול עם ביצת הג׳ייד.

השאירי תגובה כאן למטה ושתפי אותי, האם שמעת את אחד המיתוסים האלה? איך זה מרגיש לך לשנות גישה לתרגול?

סקרנית לדעת עוד על הביצה?

הנה הקלטה של הדרכה שהעברתי על 5 מיתוסים שגורמים לנשים לתרגל לא נכון עם הביצה – ולכן עלולים לגרום נזק –  ואיך לתרגל עם הביצה בצורה נכונה

Shares
הדרך לשחרור מיני מתחילה כאן
רוצה לגלות מה החסם המיני העיקרי שלך ואיך לשחרר אותו?

לחצי כאן ומלאי את השאלון

(התשובה אולי תפתיע אותך...)

You have Successfully Subscribed!

Share This
Open chat
צריכים עזרה?
היי 👋
איך נוכל לעזור?